Dnia 16 maja 2018 roku wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Waniorowie uczestniczyli w zakończeniu Roku Kulturalnego w Domu Kultury w Płotach. Podobnie jak w ubiegłych latach przez cały rok szkolny braliśmy udział w zajęciach kulinarnych, które prowadził pan Łukasz Rachubiński.
Spotkanie oprócz wręczenia dyplomów, słodkich prezentów, uświetniły gitarowe występy w wykonaniu uczestników zajęć muzycznych, oraz pokaz tańców przez najmłodszych. W czasie spotkania dla wszystkich był przygotowany poczęstunek. Zajęcia kulinarne, w których uczestniczyliśmy przez cały rok były bardzo atrakcyjne i wzbogaciły nasze wiadomości i umiejętności związane z przygotowywaniem różnorodnych potraw, z zasadami zdrowego żywienia, jak i również nakrywaniem do stołu, estetyką sporządzania posiłków. Zajęcia pomogły nam rozwijać nasze kompetencje społeczne. Nie możemy się doczekać na następne po wakacjach.
Pani Kierownik i pracownicy Domu Kultury w Płotach życzyli wszystkim bezpiecznych i słonecznych wakacji. My ze swojej strony jako dowód wdzięczności wręczyliśmy pani kierownik Annie Buchholc oraz panu Łukaszowi Rachubińskiemu podziękowanie oraz kwiaty.