Wychowankowie MOS w Waniorowie jako wolontariusze w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Sosnowicach

Ratując jednego psa, nie zmienimy świata… ale świat zmieni się dla tego jednego psa…

Wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Waniorowie od wielu lat działają jako wolontariusze w schronisku komunalnym dla bezdomnych zwierząt w Sosnowicach. W tym roku szkolnym korzystając z przepięknej jesiennej pogody trzykrotne udaliśmy się do schroniska, w celu wyprowadzenia zwierzaków na spacer. Cieszymy się bardzo, że po dłuższej przerwie, spowodowanej pandemią, możemy ponownie spotykać się ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi. Trzeba przyznać, że radość jest obopólna. Pieski uwielbiają spacery, przytulanie, głaskanie, pełne euforii okazują nam swoją wdzięczność za zainteresowanie i uwagę. Los tych wspaniałych, ale bardzo pokrzywdzonych przez człowieka zwierząt jest nam bardzo bliski, wzrusza nas ich ufność i oddanie. Jak zawsze wolontariusze przekazali karmę.

Jest też wielu wolontariuszy, którzy jak my przyjeżdżają do schroniska, żeby wyprowadzić pieski na spacer, wyczesać je i okazać im trochę serca. Schronisko znajduje się w lesie, dlatego są dobre warunki do spacerów z czworonogami. Dobra opieka i zaangażowanie pracowników nie zastąpi im prawdziwego domu, na który czekają.

Nasza współpraca z schroniskiem cały czas się rozwija. Młodzież chce mieć kontakt ze zwierzętami. Bardzo istotne jest wychowanie młodzieży w duchu poszanowania zwierząt i niesienia pomocy potrzebującym.