Wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii wspierają Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowicach.

Przed Świętami Bożego Narodzenia wszyscy starają się pomagać najbardziej potrzebującym. Wychowankowie MOS w Waniorowie również włączyli się w akcję pomagania pod hasłem Serce dla psiaka. Postanowiliśmy wspierać Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowicach. Dlatego wychowankowie wzięli się do pracy i przystąpili do wykonywania dekoracji świątecznych. Pod okiem wychowawców powstawały kartki świąteczne, piękne anioły i inne ozdoby z gliny, które były tworzone na zajęciach ceramicznych. Grupa dziewcząt wykonała szereg różnorodnych ozdób (stroiki, książki ozdobne, bombki), które przeznaczyła na sprzedaż w czasie świątecznych kiermaszów, a pozyskane środki ze sprzedaży postanowiła przeznaczyć właśnie na zakup karmy dla zwierząt ze schroniska w Sosnowicach. Nasza placówka od kilku lat współpracuje z tym schroniskiem.

W dniu 6 grudnia w Mikołajki można było zakupić nasze rękodzieła na Gryf Arenie, gdzie mieliśmy swoje stoisko. Wychowankowie sami sprzedawali swoje rękodzieła i zachęcali mieszkańców Gryfic do kupowania ozdób aby wspierać bezdomne zwierzęta.

Oczywiście nie mogło nas zabraknąć na jarmarku świątecznym w Płotach w dniu 18 grudnia, gdzie w świątecznej atmosferze przy rozbrzmiewających kolędach można było również zakupić ozdoby świąteczne wykonane przez naszych wychowanków. Pozyskane fundusze po Nowym Roku wychowankowie przeznaczą na zakup karmy, którą zawiozą do Schroniska w Sosnowicach.