Włoskie smaki, morze, żubry, Jezioro Turkusowe…

8 października uczniowie najmłodszych klas szkoły podstawowej (4 i 5) udali się razem ze swoimi wychowawcami: panią Urszulą Kotecką Staniul i panem Danielem Malitowskim na wycieczkę do Międzyzdrojów. Wycieczka została zorganizowana w ramach projektu kulinarnego MOS Waniorowo na Widelcu Funadacji Wawel z Rodziną. Głównym celem tej wycieczki było poznanie włoskich smaków w restauracji Dolce Vita w Międzyzdrojach. Jednak zanim nastąpiło delektowanie się pyszną pizzą uczniowie mieli możliwość zwiedzenia atrakcyjnych miejsc Międzyzdrojów i okolic. Pierwsze kroki skierowali do Wolińskiego Parku Narodowego Zagrody Pokazowej Żubrów. Jej głównym zadaniem jest zachowawcza hodowla tego gatunku. Oprócz żubrów przebywają tu zwierzęta , które z różnych powodów nie są w stanie samodzielnie przetrwać na wolności. Nam najbardziej podobały się dostojne żubry, które słusznie nazywane są królami puszczy.

Kolejnym punktem wycieczki był Gabinet Figur Woskowych. Znajduje się w nim ponad 100 eksponatów przedstawiających znane postaci z historii, kina, sportu i polityki. Można więc było zrobić sobie zdjęcie z Janem Pawłem II, Robertem Lewandowskim czy z Lionelem Messim. Osobną kategorię figur stanowili  bohaterowie mitów, bajek i filmów, takich jak: „Władca pierścieni”, „Pszczółka Maja” i „Spiderman”. Osobliwością ekspozycji były figury ludzi, którzy wyróżniają się różnymi cechami np.: największymi stopami, najmniejszym wzrostem czy posiadaniem dwóch niezależnych od siebie twarzy.
Po wyjściu z muzeum nasze kroki skierowaliśmy ku najsłynniejszej ulicy Międzyzdrojów, jaką jest Promenada Gwiazd. Powstała ona w 1996 r., kiedy to pierwsze gwiazdy polskiego kina odcisnęły swoje dłonie w pamiątkowych tabliczkach. Następnie czekał nas spacer plażą, niektórzy uczniowie po raz pierwszy w życiu zobaczyli morze. Długie spacery spowodowały ogromne odczucie głodu, który został zaspokojony w restauracji Dolce Vita, gdzie wszyscy delektowaliśmy się pyszną pizzą. W drodze powrotnej do ośrodka przystanęliśmy nad Jeziorem Turkusowym w Wapnicy, gdzie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z banerem Banku Spółdzielczego w Gryficach, naszym wieloletnim sponsorem, który w tym roku obchodzi 70 lat.