Warsztaty w „Chlebowym Domu”

We wtorek 27 września uczniowie klasy IV, V i VI wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Marianowa. Celem wyjazdu były edukacyjne warsztaty pieczenia chleba w gospodarstwie agroturystycznym „Chlebowy Dom”. Gościniec ten położony jest w malowniczej miejscowości, w samym sercu Pojezierza Zachodniopomorskiego. To właśnie tutaj powstał do dziś wypiekany Chleb Marianowski, który słynny jest w całym regionie.

Swoją przygodę uczniowie rozpoczęli przejażdżką elektrycznym pojazdem wycieczkowo- spacerowym podczas, której podziwiali okolicę. Po powrocie dzieci przystąpiły do pracy. Wykonywały własnoręcznie wyroby piekarniczo-ciastkarskie tj. chleb, podpłomyki, drożdżówki z marmoladą. W czasie gdy ich wyroby piekły się w piecu, dzieci aktywnie spędzały czas na świeżym powietrzu pod opieką wychowawców. Kiedy podpłomyki były już gotowe nastąpiła ich degustacja. Bardzo wszystkim smakowały z dodatkiem przepysznej konfitury.

Podczas trwania warsztatów uczniowie na bieżąco otrzymywali cenne wskazówki, które były przydatne podczas wykonywanych zadań. Dodatkowo uczestniczyli w formie zabawy w warsztatach na temat rodzaju zbóż, mąki i wyrobów piekarniczych.

Na zakończenie warsztatów wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani pizzą, która była wyrabiana na miejscu, a przygotowane przez siebie chlebki i drożdżówki zabrali do domu.

Wszyscy z uśmiechem na twarzy i nowymi doświadczeniami, szczęśliwie wrócili do Ośrodka, gdzie chętnie dzielili się wrażeniami z kolegami i koleżankami.