W maju, jak w raju!

Miesiąc maj w naszym parku jest bez wątpienia najpiękniejszym okresem. Dni stały się dłuższe i cieplejsze. Ospałe po zimie zwierzęta w pełni rozbudziły się do życia. Za oknem zrobiło się zielono, na drzewach i rabatkach pojawiły się wielobarwne kwiaty. Wokół słychać pracujące owady i śpiewające ptaki. Dnia 19 maja w auli internatu zapach bzu i ciepłe słowa naszego gościa zabrały nas do krainy fantazji. Tego dnia przyjechała do nas pani Renata Teresa Korek, której opowieści umożliwiły całkowite rzucenie wodzy wyobraźni. Autorka przedstawiła swoją twórczość: „Wierszowanki do poduszki” oraz „Bajkę o Zielonym Kocie”, których uzupełnienie stanowiły ilustratorki: Agata Krzyżaniak oraz Grażyna Pietruszka.

Spotkanie rozpoczęło się od autoprezentacji, następnie pisarka wprowadziła nas w losy swojej głównej postaci, przedstawiła rys inspiracji do napisania historii, a także zapowiedziała możliwość powstania kontynuacji. Drugą część spotkania stanowił zbiór wierszy o zwierzętach, a także geneza ich powstania. Nasz gość podczas spotkania zaprezentował również swój bogaty zbiór kukiełek oraz przybliżył sztukę teatru kukiełkowego. Po zakończeniu oficjalnej części spotkania wychowankowie oprowadzili gościa po terenie parku placówki.

Pani Renata Teresa Korek to członkini Stowarzyszenia Pisarzy Polskich; wierszyki, bajki i opowiadania dla dzieci spisuje od dawna. Ponadto jest malarką i fotografką. Podróżuje po świecie, podziwia przyrodę i uwielbia czekoladę. Jest dyrektorką Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury w Pałacu Książęcym nad Młynówką. Dla upamiętnienia spotkania podarowała swoje książki na rzecz biblioteki szkolnej, a także przekazała je indywidualnie zebranym wychowankom.