VII Międzynarodowy turniej piłki nożnej im. Kurta Engela w Prenzlau

W dniu 28 stycznia 2016 roku uczniowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Waniorowie, wraz z uczniami Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno- Wychowawczego z Gryfic, wzięli udział w VII Międzynarodowym turnieju piłki nożnej im. Kurta Engela w Prenzlau w Niemczech. Turniej organizowała placówka Lebensschule Uckermark w Prenzlau.

Wzięło w nim udział 9 drużyn, w tym dwie z Polski: MOS Waniorowo wspólnie z OREW Gryfice oraz drużyna SOSW z Chojny. MOS W Waniorowie reprezentowali: Patryk Matijuk, Paweł Sobierajski, Krystian Paterek, Dariusz Bednarz oraz Bartłomiej Raba, zaś OREW Gryfice: Krystian Ignaszewski, Dariusz Matusiak oraz Maciej Polowczyk. Zmagania piłkarskie odbywały się na zasadach rozgrywek grupowych- „każdy z każdym”, a następnie dwie najlepsze drużyny z każdej z grup awansowały do dalszych rozgrywek. W pierwszym grupowym meczu nasza drużyna wygrała wynikiem 2:0 z Kinderlaecheln Berlin. Następny mecz rozegrany z drużyną z Lebensschule Bad Freienwalde zakończył się remisem 0:0.

W trzecim meczu zmierzyliśmy się  gospodarzem turnieju Lebensschule Ueckermark Prenzlau i tu wygraliśmy 1:0. W ostatnim grupowym meczu zmierzyliśmy się z drużyną z EXIN Oberschule Zehdenick. Po zaciętym pojedynku zremisowaliśmy 1:1. Drużyna zakwalifikowała się do półfinałów, gdzie w wyniku losowania zmierzyliśmy się w uczniami   z Markische Schule Eberswalde. Mecz zakończył się zwycięstwem naszej drużyny wynikiem 1:0. W finale zagraliśmy ponownie z drużyną z EXIN Oberschule Zehdenick. Ten bardzo emocjonujący mecz, zakończył się bezbramkowo. O zwycięstwie zaważyły rzuty karne, w których zwyciężyła nasza drużyna, wynikiem 3:2. Bramki dla naszej wspólnej drużyny zdobywali: Patryk Matijuk – 3, Krystian Ignaszewski – 1, Bartek Raba – 1. Perfekcyjnie wykonywane rzuty karne to zasługa Patryka Matijuka, Pawła Sobierajskiego oraz Bartka Raby. W bramce dzielnie się spisywał Krystian Paterek, zaś w defensywie prym wiedli Darek Matusiak oraz Maciek Polowczyk. Zmiany kontuzjowanych zawodników zabezpieczał Darek Bednarz. Z trybun dzielnie nas dopingowały Iza Gorajska oraz Paulina Kuna. Opiekunami grupy byli: Daniel Malitowski, Rafał Pawicki, Alicja Szczecińska oraz Tomasz Jędzura. Zaś bezpiecznie nas przewiózł do Prenzlau i z powrotem Marcin Wojciechowski. Do szkoły wróciliśmy uśmiechnięci i bardzo zadowoleni. Przywieźliśmy kolejny puchar oraz dyplom.

Oby tak dalej, uczniom życzymy dalszych sukcesów.