Nowe miejsce spotkań i integracji przy MOS w Waniorowie dzięki Fundacji Orlen

Dzięki finansowaniu z Fundacji Orlen #fundacjaorlen #mojemiejscenaziemi, w ramach programu „Moje miejsce na Ziemi” udało się stworzyć miejsce, w którym lokalna społeczność oraz wychowankowie będą mogli spotykać się przy okazji różnych wydarzeń i imprez okolicznościowych. Na terenie ośrodka znajduje się park a nowa altana umożliwi prowadzenie na świeżym powietrzu działań sprzyjających integracji i przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu.
Oprócz altany w ramach projektu „MOS Waniorowo – Miejscem Otwartych Spotkań” udało się również zorganizować ciekawe warsztaty i spotkania integracyjne zarówno dla wychowanków, jak i dla mieszkańców.
Takie miejsce w miejscowości Waniorowo było potrzebne, gdyż umożliwi lepsze i bardziej aktywne spędzenie czasu wolnego. Nasza inicjatywa jest wkładem do budowania potencjału społeczności lokalnej oraz umożliwi realizację wielu pozytywnych działań w przyszłości.
Niestety z powodu pandemii koronawirusa nie udało się zrealizować wszystkich zaplanowanych w projekcie wydarzeń. Na szczęście dzięki pozytywnej decyzji Fundacji Orlen, udało się wykorzystać całą kwotę dotacji, dokonując zakupu środków trwałych.
Miejsce spotkań, które powstało w pięknym parku przy MOS Waniorowo, będzie służyło przez lata do organizowania imprez, warsztatów, spotkań z kulturą oraz pozytywnych inicjatyw sprzyjających integracji.