Niezapominajkowe świętowanie

Dnia 15 maja, razem ze świętem zimnej Zośki, obchodzony jest Dzień Polskiej Niezapominajki. My, jesteśmy niecierpliwi, wiec dostosowaliśmy swoje pomysły do prognozy pogody i już w dzień poprzedzający rozpoczęliśmy świętowanie. Każdy z uczestników zobowiązany był do ubrania się

w niebieskie barwy lub przygotowanie własnego niebieskiego emblematu.

Ten ekologiczny dzień, mający na celu promowanie wartości przyrodniczych, powiązany jest również z zapamiętaniem ważnych chwil w życiu, przyjaznych osób, miejsc i sytuacji. W związku z tym zeszłoroczne niezapominajkowe liściki, zostały zastąpione niebieskimi zakładkami do książek. Kolejną nowością w tegorocznych obchodach był Niezapominajkowy bieg, szlakiem niebieskiej wstążki, podczas którego zostały wyzbierane śmieci z naszego parku. Ponadto młodzież z najmłodszej grupy nazbierała chrustu i pomogła wychowawcy w rozpaleniu ogniska. Następnie odbyło się wspólne pieczenie kiełbasek. Na zakończenie niezapominajkowych obchodów została przygotowana dyskoteka i poczęstunek.

W związku z upamiętnieniem dnia niezapominajki, zostały wkopane róże, przygotowane przez panią dyrektor. Możliwe, że będzie to stały element naszego świętowania.