Mikołajki 2018 w MOS w Waniorowie

Chociaż za oknami brak śniegu, nastrój świąteczny w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Waniorowie gości już od pierwszych dni grudnia. W czwartek, 6-go grudnia zgodnie z tradycją, obchodziliśmy mikołajki.

W tym dniu odbyło się szkolne spotkanie mikołajkowe. Pierwszym punktem spotkania było przedstawienie pt. „Z Mikołajem to jest ściema? Mikołaja wcale nie ma?” Grupa uczniów w humorystyczny sposób zaprezentowała w nim historię chłopca, który zwątpił w istnienie św. Mikołaja. Następnie odbyły się mikołajkowe konkursy z nagrodami. Uczniowie rywalizowali w przenoszeniu śniegowych kul na czas, w jak najszybszym zakładaniu stroju Mikołaja, walczyli o tytuł najsprytniejszego pomocnika Mikołaja. Wspólne zmagania wprawiały wszystkich w radosny nastrój, dostarczały zabawy i integrowały całą społeczność szkolną. Na koniec wszyscy uczniowie otrzymali od Mikołaja słodkie prezenty. Było to spotkanie pełne radości i uśmiechów. Teraz już z pewnością wszyscy uczniowie oczekują upragnionych świąt Bożego Narodzenia.

7 grudnia, już po raz czwarty z rzędu, wychowankowie udali się do Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Gryficach. Dla wszystkich podopiecznych zaprezentowali mikołajkowe przedstawienie, poprowadzili mikołajkowe konkursy i uczestniczyli we wspólnych zabawach. W trakcie spotkania panowała bardzo ciepła i serdeczna atmosfera. Przez chwilę uczniowie sami mogli poczuć się jak święci Mikołajowie i doznać radości, jaka płynie z czynienia dobra innym. Po spotkaniu zwiedzili działające w Ośrodku pracownie i z zaciekawieniem obejrzeli piękne prace w pracowni rękodzieła, gliny i drewna. Wrócili obdarowani prezentami i pełni radosnych przeżyć.

Koordynatorami mikołajkowego przedsięwzięcia były panie: Urszula Kotecka-Staniul i Iwona Sekulska.