„Między dwoma brzegami” sukces naszych uczniów w konkursie fotograficznym

Dnia 20 grudnia 2022 roku wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Waniorowie Dawid Starmach i Adrian Naglacki wraz z opiekunem panem Pawłem Matuszewskim uczestniczyli w gali zorganizowanej przez Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie, w trakcie której miało miejsce wręczenie nagród laureatom konkursu fotograficznego. Konkurs fotograficzny „Między dwoma brzegami” został zorganizowany przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty w Szczecinie. Celem konkursu była popularyzacja wśród uczniów edukacji regionalnej oraz artystycznej. Zadaniem uczestników było wykonanie zdjęcia przedstawiającego most lub wiadukt, który znajduje się na terenie województwa zachodniopomorskiego.

Do zwiedzania okolicy w celu poszukiwania mostów i wiaduktów przystąpiło pięciu wychowanków, należących do koła fotograficznego prowadzonego przez pana Pawła Matuszewskiego.

Dzięki pozyskaniu sprzętu fotograficznego z rządowego programu Laboratoria Przyszłości, chłopcy mogli samodzielnie wykonywać zdjęcia według swoich pomysłów i wizji.

Wychowankowie nie zdawali sobie sprawy, że w okolicy mamy stare piękne obiekty, będące urokliwą scenerią do plenerowych sesji zdjęciowych, a tym samym wpisujące się w tematykę konkursową.

Rozdanie nagród odbyło się w Sali Rycerskiej Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie. Nagrodzone zdjęcia zostały wydane w formie kalendarza Kuratorium Oświaty w Szczecinie na rok 2023. Naszym wychowankom przypadł miesiąc lipiec, gdzie znalazły się dwa zdjęcia starego mostu kolejowego w Płotach. Nagrody zostały wręczone przez panią kurator Katarzynę Kuszewską i pana wicekuratora Jerzego Sołtysiaka.