Majowe święta w naszej szkole

Tuż przed wyjazdem na majówkę, w piątek 28 kwietnia 2023 r., w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta 3 Maja i Dnia Flagi RP. To dwa ważne i radosne święta dla każdego Polaka. W tym roku w przygotowanie uroczystości najbardziej zaangażowali się najmłodsi – uczniowie z klasy IV i V. Zaprezentowali rymowany montaż słowno-muzyczny przeplatany krótkimi prezentacjami multimedialnymi. Przedstawili w nim, jak powstała Konstytucja 3 maja, dlaczego obchodzimy Dzień Flagi, wyjaśnili symbolikę naszych barw narodowych oraz znaczenie symboli narodowych dla każdego Polaka. Padło wiele słów o patriotyzmie oraz szacunku do symboli narodowych. Dekoracja, odświętne stroje, kotyliony oraz oprawa muzyczna podkreślały podniosły charakter uroczystości. Była to wspaniała okazja do pielęgnowania patriotyzmu oraz cenna lekcja historii.

Trzeba przyznać, że nasi najmłodsi szczerze zaangażowali się w przygotowanie występu, a prezentując dość trudne, poważne, historyczne treści, zrobili to w sposób bardzo przystępny, z należytą powagą, dając z siebie wszystko i pokazując, jak może wyglądać patriotyzm w wykonaniu młodego Polaka. Nad przebiegiem uroczystości czuwały panie Helena Zaryczańska i Iwona Sekulska.

Organizatorki serdecznie dziękują uczniom: Marcelowi, Wiktorowi, Otylii, Antoniemu, Kacprowi, Eliaszowi, Oliwierowi, Marcie, Jakubowi i Amadeuszowi za zaangażowanie i trud włożony w pracę nad przygotowaniem uroczystości oraz gratulują pięknej patriotycznej postawy. Jesteśmy z Was dumne😊