Jasełka i wigilia 2016

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi, zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt wychowankowie uczestniczący w zajęciach koła artystycznego Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Waniorowie wraz z opiekunami przygotowali jasełka, które przybliżyły wszystkim atmosferę tego szczególnego okresu.

Przedstawienie odbyło się 15 grudnia 2016 roku. Publiczność mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy, pasterze i złożyli dzieciątku pokłon. Całość przedstawienia przeplatana była kolędami i pastorałkami, które grał i śpiewał wspólnie z wychowankami pan Jacek Białek. Jasełka w wykonaniu wychowanków, wprawiły wszystkich w nastrój Świąt Bożego Narodzenia.

Swoją obecnością podczas tej uroczystości zaszczycili nas goście: przyjaciele ośrodka z Koła Łowieckiego „Knieja” – pan Piotr Figura, kierownik MGOK w Płotach pani Anna Buchholc, panie inspektor z Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Gryficach: pani Ewelina Szydlik i pani Agnieszka Waszyńska, pan Franciszek Gródecki – prezes Zarządu Oddziału Powiatowego OSP w Gryficach, wychowankowie i pracownicy naszego Ośrodka.

Po jasełkach wychowankowie i zaproszeni goście zasiedli do wigilijnego stołu. Spotkanie przebiegło w miłej i świątecznej atmosferze, nie zabrakło również prezentów przyniesionych przez zaproszonych gości. Natomiast wychowankowie podarowali gościom własnoręcznie wykonane pierniczki bożonarodzeniowe.

Organizatorzy