II Integracyjne Biegi Przełajowe w Waniorowie

Dnia 11 maja (czwartek) na terenie naszego ośrodka odbyły się II Integracyjne Biegi Przełajowe w ramach projektu „Sportowy przeplataniec” realizowanego ze środków programu grantowego Banku Dziecięcych Uśmiechów Fundacji Banku Zachodniego WBK. Celem zawodów było promowanie aktywności fizycznej i sportu na poziomie lokalnym oraz regionalnym. W biegach przełajowych wystartowało ogólnie 54 zawodników z 10 szkół:
– Gimnazjum nr 1 w Gryficach,
– Zespołu Szkół Niepublicznych z Radowa Wielkiego,
– Ośrodka Rehabilitacyjno- Edukacyjno-Wychowawczego w Gryficach,
– Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rewalu, – Szkoły Podstawowej w Trzygłowie, – Szkoły Podstawowej w Mechowie, – Gimnazjum w Płotach, – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Witosa w Płotach
– Szkoły Podstawowej Specjalnej Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Waniorowie
– Gimnazjum Specjalnego Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Waniorowie.
Biegi przełajowe odbyły się w sześciu kategoriach na zróżnicowanych trasach biegu. Na początku odbył się bieg integracyjny na dystansie 600 m, następnie pobiegli najmłodsi uczestnicy- dziewczęta ze szkół podstawowych na dystansie 600 m, a chłopcy na dystansie 800m. Następnie odbył się bieg dziewcząt ze szkół gimnazjalnych na 1200m, bieg chłopców z gimnazjum na dystansie 1500m, a na koniec sportowe zmagania zakończyli chłopcy starsi ze szkół ponadgimnazjalnych na 2000 m. Zawody opierały się na zasadzie fair play, czyli uczciwej, czystej i szlachetnej postawie. Każdy uczestnik biegu mógł liczyć na słodki poczęstunek oraz pyszną grochówkę i kiełbaskę z grilla dla zregenerowania sił. Piękna, słoneczna pogoda, która dopisała podczas zawodów sportowych umożliwiła integrację wszystkich uczestników biegu. Triumfatorzy trzech pierwszych miejsc uhonorowani zostali medalami, a zwycięzcy poszczególnych kategorii, dodatkowo okolicznościowymi pucharami. Miłym akcentem była specjalna nagroda przyznana od sołtysa wsi Waniorowo, pana Michała Matuszewskiego, dla najlepszego zawodnika z MOS w Waniorowie za zajęcie wysokiego miejsca oraz pomoc w przygotowaniu zawodów. Nagroda w postaci tableta została wręczona Krystianowi Paterkowi. Cała impreza przebiegła w przyjaznej atmosferze i była okazją nie tylko do sportowej rywalizacji, ale także dobrej zabawy.

Klasyfikacja medalowa:

Bieg Integracyjny 600m
1. Kulesza Arnold –ZSN Radowo Wielkie
2. Ignaszewski Krystian- OREW Gryfice
3. Kopeć Roman ZSN Radowo Wielkie

Szkoła Podstawowa dziewczęta 600m
1. Szakoła Wiktoria –SP Trzygłów
2. Bicz Aleksandra – SP Mechowo
3. Urbaniak Oliwia – SP Trzygłów

Szkoła Podstawowa chłopcy 800m
1. Bogusz Kacper -SP Trzygłów
2. Gorajski Jakub –SP Trzygłów
3. Pajewski Bartłomiej- SP Trzygłów

Gimnazjum dziewczęta 1200m
1. Malik Oliwia – Gimnazjum nr 1 Gryfice
2. Madej Natalia – Gimnazjum Płoty
3. Kucab Wiktoria – Gimnazjum nr 1 Gryfice

Gimnazjum chłopcy 1500m
1. Bałasz Dawid – Gimnazjum Płoty
2. Malinowski Oliwier- Gimnazjum Płoty
3. Nawrocki Gracjan – Gimnazjum nr 1 Gryfice

Szkoły ponadgimnazjalne 2000m
1. Krata Mateusz – ZSP Płoty
2. Kulesza Ksawery – ZSP Płoty
3. Dąbrowski Radosław – ZSP Płoty