I miejsce w Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego w Szkół i Ośrodków Specjalnych w Halowej Piłce Nożnej Chłopców w Stargardzie

Dnia 14 marca w Hali Miejskiej OSiR przy ulicy Pierwszej Brygady w Stargardzie, odbyły się Mistrzostwa Województwa chłopców w piłce nożnej 5-osobowej Szkół i Ośrodków Specjalnych. Organizatorem zawodów był Zespół Szkół Specjalnych im. Juliana Tuwima w Stargardzie. W zawodach wzięło udział sześć szkół i ośrodków z województwa zachodniopomorskiego. System rozgrywek odbył się na zasadzie „każdy z każdym”. Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi chłopcy, którzy zajęli I miejsce i jako jedyna drużyna w turnieju była niepokonana, wygrywając cztery i remisując jeden mecz. Uczniowie z Waniorowa w pierwszym meczu zmierzyli się z drużyną ze Sławna wygrywając 2:0, następnie zremisowali z zawodnikami z Pyrzyc 1:1, kolejny mecz to kolejne zwycięstwo, tym razem z Chojną 4:0, a następnie wygrana po bardzo emocjonującym meczu z drużyną z Suliszewa 3:2. Na koniec uczniowie z Waniorowa spotkali się z gospodarzami turnieju, którzy także nie odnotowali żadnej porażki. Po zaciętym i bardzo wyrównanym spotkaniu uczniowie z Waniorowa wygrali 1:0, strzelając bramkę w ostatniej minucie meczu, bohaterem spotkania okazał się Marcin Hedrych, który pięknym strzałem zdobył dla drużyny pierwsze miejsce na podium. Nagrodę specjalną dla najlepszego bramkarza turnieju zdobył Patryk Kwiatkowski, a nagrodę dla najmłodszego zawodnika otrzymał Grzegorz Grymbski.
Na zawodach panowała miła i przyjazna atmosfera, zgodna z zasadami fair play. Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Uczniowie, którzy wchodzili w skład drużyny: Marcin Hedrych, Jakub Łuczak, Marcel Płocharski, Patryk Kwiatkowski, Dawid Szaryk, Grzegorz Grymbski oraz Patryk Zając.

Daniel Malitowski nauczyciel w-f w MOS w Waniorowie