Gościnnie w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 w Szczecinie

9 marca 2017 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno -Wychowawczym nr 2 w Szczecinie odbył się Turniej Zadań Rozmaitych „Poznajmy się”. W turnieju wzięło udział blisko 70 uczestników – uczniów szkół gimnazjalnych z 12 placówek województwa zachodniopomorskiego . Nasz Ośrodek reprezentowali: Marlena Naglacka, Klara Bogdaniec, Bartłomiej Raba, Przemysław Tyloch oraz Beata Mażul.
Każda drużyna biorąca udział w turnieju musiała wykonać 8 zadań, które były związane z poszczególnymi kierunkami kształcenia zawodowego takimi jak : ogrodnik, kucharz, cukiernik, tapicer, krawiec czy monter. Uczestnicy turnieju mogli w praktyce sprawdzić swoje umiejętności i predyspozycje zawodowe w specjalistycznych pracowniach pod okiem fachowców w danej dziedzinie – co w przyszłości może zaowocować trafnym wyborem kierunku kształcenia po ukończeniu gimnazjum. W każdym zadaniu mogło wziąć udział dwóch uczestników, którzy sami wykonali sobie nagrody, będące jednocześnie ocenianym zadaniem. Pracownia gastronomiczna (przygotowanie krokietów)
Pracownia dekoracyjna (wykonanie ozdoby na szkle )
Pracownia krawiecka (wykonanie saszetki z dżinsu)
Pracownia ogrodnicza (wykonanie stroików z kwiatami) Pracownia doradztwa zawodowego ( dobieranie rekwizytów do danego zawodu)
Pracownia tapicerska (wykonanie skórzanych ozdób)
Pracownia monterska (wykonanie precyzyjnego przyklejenia płytek ozdobnych)
Jednocześnie turniej stał się miejscem do nawiązania nowych znajomości i dobrej zabawy. Z wielkim zadowoleniem został przyjęty przez uczestników finał imprezy, który przybrał formę „kawiarni” – smacznej i kolorowej.
Uczniowie z Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Waniorowie zajęli IV miejsce.

Daniel Malitowski