DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dzień Edukacji Narodowej jest popularny w Polsce jako Dzień Nauczyciela. Jest świętem państwowym, świętem oświaty i szkolnictwa wyższego. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Poniatowskiego w 1773 roku. Uroczyście jest obchodzony w każdej szkole w Polsce, a także i w naszej placówce.
Dnia 13 października 2016r. w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wychowankowie naszego ośrodka należący do koła artystycznego pod kierunkiem opiekunów: Anity Kołkowskiej i Aleksandry Jaremko przygotowali program artystyczny w wersji humorystycznej pt. „Przegląd ziółek”. Zaproszone zostało całe grono pedagogiczne oraz obecni i dawni pracownicy.
Celem Akademii było uczczenie pracy nauczycieli, wychowawców, a także innych pracowników Ośrodka. Młodzież mogła w ten sposób wyrazić najserdeczniejsze podziękowania dla nich wszystkich za trud włożony w wychowanie, edukację oraz opiekę.
Wychowankowie pomimo tremy przed występem publicznym ukazali znakomicie swoje umiejętności aktorskie, muzyczne i taneczne. Ich występ wymagał dużej pracy i zaangażowania w wiele prób ze strony wychowanków jak i opiekunów. Na koniec wychowankowie w podziękowaniu dla wszystkich zebranych gości ofiarowali symboliczny kwiatek oraz dynie, a pani dyrektor Renata Gródecka złożyła życzenia dla wszystkich pracowników naszej placówki oraz zaproszonych gości. Podkreśliła jednocześnie, że w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Waniorowie priorytet stanowi wszechstronny rozwój i zadowolenie dzieci i młodzieży, a działaniom tym przyświeca motto: Nie każdy musi być matematykiem, biologiem, inżynierem czy lekarzem, ale każdy, dla dobra swojego i innych, musi być człowiekiem.
Akademia przebiegła w miłej i sympatycznej atmosferze.

 

dsc_0031 dsc_0011 dsc_0007 dsc_0004