Duathlon w MOS Waniorowo

Dnia 27 września 2019r. w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Waniorowie po raz pierwszy odbyły się zawody sportowe w duathlonie. Impreza sportowa została zorganizowana w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. Zmagania sportowe odbyły się w dwóch kategoriach wiekowych – chłopcy młodsi rocznik 2006 i wyżej, chłopcy starsi rocznik 2002-2005. Dziewczęta, niestety w tym roku nie chciały podjąć wyzwania.
Zawodnicy kolejno biegli, jechali rowerem i znów biegli. Pokonali w sumie dystans około 3000m. Wszyscy szczęśliwie przekroczyli linię mety. Pierwsze miejsce w kategorii chłopców młodszych zajął Oskar Profos z klasy IV, tuż za nim był Daniel Polański-Klimek, uczeń klasy VI, zaś trzecie miejsce zajął Antoni Pajewski z klasy V. Spośród chłopców z rocznika 2002-2005 pierwszy był Oskar Pawlak, uczeń klasy VI, chwilę po nim na metę wbiegł uczeń klasy VIII Jacek Wlaźlik, brąz zdobył Jakub Łuczak z klasy VIII.
Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni słodkościami oraz upominkami z logo BE ACTIVE.
Celem zawodów była promocja aktywnego i zdrowego trybu życia, integracja miłośników jazdy na rowerze oraz biegania oraz popularyzacja tych dyscyplin.

Urszula Kotecka-Staniul
Paweł Matuszewski