Bardzo dobry występ uczniów z Waniorowa

Dnia 08.06.2017r. na Orliku, przy Gimnazjum w Chojnie, odbyły się Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego chłopców w Piłce Nożnej 6-osobowej, Szkół i Ośrodków Specjalnych. Bardzo dobrze zaprezentowali się chłopcy z MOS w Waniorowie, którzy zajęli III miejsce. Uczniowie z Waniorowa w grupie A zmierzyli się z drużynami z Chojny, Pyrzyc oraz zawodnikami z Prenzlau. Nasza drużyna zajęła 2 miejsce w grupie, tym samym zagrała o trzecie miejsce z drużyną z Goleniowa, która zajęła drugie miejsce w grupie B. Podczas meczu podium akcje przechodziły od bramki do bramki. Po zaciętym i bardzo wyrównanym spotkaniu padł remis, a wyrównującą bramkę, zdobytą w ostatniej minucie spotkania zawdzięczamy Patrykowi Kamińskiemu. Mecz zakończył się wynikiem 1:1, a o jego rozstrzygnięciu zadecydowały rzuty karne, bezbłędnie wykonane przez Patryka Rytkiewicza oraz Krystiana Paterka, który również świetnie spisał się, jako bramkarz, broniąc dwa rzuty karne i dając zwycięstwo naszej drużynie (2:1). Na koniec zawodów został rozegrany mecz pomiędzy uczniami z Prenzlau (Niemcy) oraz reprezentacją województwa zachodniopomorskiego wszystkich drużyn biorących udział w finale. Naszą drużynę na pozycji golkipera reprezentował Krystian Paterek, który wybronił wszystkie akcje. Nagrodę specjalną dla najlepszego bramkarza turnieju zdobył Gracjan Janiak.
Na zawodach panowała miła i przyjazna atmosfera, zgodna z zasadami fair play. Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Uczniowie, którzy wchodzili w skład drużyny: Krystian Paterek (2 bramki), Patryk Rytkiewicz (2 bramki), Patryk Kamiński (1 bramka), Marcin Adamczyk, Julian Bzdyrek, Jakub Łuczak, Gracjan Janiak.

Daniel Malitowski nauczyciel w-f w MOS w Waniorowie.