Dzień Edukacji Narodowej

Nauczyciel to ktoś, kto widzi w każdym dziecku wyjątkową osobę i zachęca je do rozwijania jego indywidualnych talentów oraz mocnych stron” Barbara Cage

Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor, która przywitała wszystkich nauczycieli, wychowawców, pracowników administracji i obsługi oraz zaproszonych byłych pracowników. Następnie przekazała głos wychowankom.

Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku wszystkich pracowników placówki. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków. Każdy z pracowników oraz zaproszonych gości otrzymał kwiatek wykonany z surowców wtórnych oraz dynię z orzechami włoskimi. O piękny wystrój zadbała pani Aneta Wachura, pan Jacek Białek uświetnił uroczystość oprawą muzyczną, natomiast pani Dominika Romińska oraz pani Małgorzata Sikora przygotowały młodych artystów do występu. Pani Dyrektor Renata Gródecka wręczyła nagrody dyrektora nauczycielom, wychowawcom oraz pracownikom administracji i obsługi. Mówiła o trudnej, ale jakże  pięknej pracy nauczyciela i wychowawcy. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wytrwałości, dużo zdrowia, wiary we własne siły oraz satysfakcji z pracy. Nagrodą Starosty Gryfickiego w tym roku szkolnym został uhonorowany pan Jacek Białek, któremu składamy serdeczne gratulacje. Podczas uroczystości Pani Dyrektor wręczyła również wychowankom pamiątkowe dyplomy, za aktywny udział w Europejski Dniu Sportu Szkolnego. Po zakończonej akademii pracownicy mogli spotkać się przy poczęstunku, który został przekazany przez pana starostę Ryszarda Chmielowicza.